28 maja Wspólnota Młodzieżowa Concordia działająca przy naszej parafii, wzięła udział w modlitewnej sztafecie „Młodzież za Synod”. Do akcji zaproszone są wszystkie chętne wspólnoty młodzieżowe istniejące przy polskich parafiach. Sztafeta polega na modlitwie o dobre owoce Synodu Biskupów dotyczącego młodzieży, który rozpocznie się 3 października 2018 roku w Rzymie. Pomodliliśmy się więc i my specjalną modlitwą oraz dziesiątką różańca.
Byliśmy już 56. wspólnotą w Polsce, która dołączyła do akcji! Wierzymy, że półroczna modlitwa wspólnot polskiego Kościoła wpomoże młodzież z całego świata, biskupów, papieża oraz owoce tego spotkania. Prosimy Boga, by wszelkie podjęte decyzje płynęły z Ducha Świętego i były na Bożą chwałę oraz naszego pożytku.