Wigilia Paschalna, w tym roku jak zawsze piękna i okazała. Rozpoczęła się w sposób niewidoczny dla parafian, bo w zakrystii, gdzie Rodziców i Chrzestnych pytano o co proszą dla małej Rozalii Rity, która miała przyjąć chrzest w tę Najświętszą z Noc. Następnie Obrzędy Wigilii Paschalnej poprowadził ks. Wojciech. Uroczystość trwała z górą dwie i pół godziny, ale czas się nie dłużył. Wszystko przebiegało pięknie i ładnie. Wzbogacającym elementem był rzadko kiedy wprowadzany do liturgii Chrzest święty. Liturgia Światła – Nowy Ogień – Nowy Paschał, dłuuuga Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, liturgia Eucharystii i wreszcie procesja Zmartwychwstania i Adoracja w tę noc czuwania dopełniła Uroczystości Paschalnych. Było pięknie. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i życzymy Radosnego Alleluja !!!
foto: Kasia Matusiak