Droga Światła - co to takiego?
Jesteśmy przyzwyczajeni do różnych nabożeństw. Jedno z najbardziej znanych to Droga Krzyżowa, którą odpwrawiamy w czasie Wielkiego Postu. Podążamy wtedy drogą czternastu stacji, aby rozważać mękę Pana Jezusa.
Na jej wzór powatała Via Lucis (Droga Światła). Tutaj również jesteśmy zaproszeni na drogę czternastu stacji, aby rozważać spotkania Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i wydarzenia, które miały miejsce od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego.
Na tej drodze spotykamy się m.in. z Marią Magdeleną, uczniami z Emaus, zalęknionymi apostołami czy wreszcie z Tomaszem, którego zwykliśmy nazywać "niewiernym". Na tej drodze Pan objawia się uczniom przy łamaniu chleba, przekazuje władzę pasterską Piotrowi i zaprasza, aby wraz z Maryją oczekiwać w wieczerniku na Zesłanie Ducha Świętego.
Ta prosta droga czternastu stacji, to droga każdego chrześcijanina - droga codzienności, pytań, szukania Pana i zmagania się ze swoimi słabościami i niewiernościami. Może w czasie tego nabożeństwa zrobisz krok do przodu na swojej drodze życia i pozwolisz, aby Zmartwychwstały zapalił na niej światło i rozświetlił ją?
KIEDY I GDZIE?
W naszej parafii, w kościele, chcemy rozważać nabożeństwo Drogi Światała 28 maja (sobota), po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30
Na tej drodze Pan chciałby spotkać się z Tobą, aby umocnić Twoją wiarę.
Przyjdź i pozwól Mu czynić cuda!!!