Służba drugiemu człowiekowi, oczy i ręcę miłosiernego Samarytanina, długie godziny poświęcone bliźniemu.... To charyzmat wolonatriuszy CARITAS.
Są jednak takie momenty, kiedy codzienność zaprasza do wspólnego stołu. Tak też było 15.12, kiedy to nasi wolontariusze zasiedli razem do wigilijnej wieczerzy. Po przeczytaniu fragmentu biblijnego o narodzinach Jezusa, przed podzieleniem się opłatkiem, przyszedł czas na odczytanie podziękowań za pracę, które skierował do nas Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański. Nie zabrakło wzruszenia i radości, kiedy w uszach brzmiało słowo "DZIĘKUJĘ" od naszego biskupa.
Wspóle kolędowanie przy stole wigilijnym jeszcze bardziej umocniło nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens, i że Boże Narodzenie pokazuje nam dlaczego - przez posługę człowieka Bóg rodzi się życiu innego człowieka.