Pełna treść dekretu Biskupa Gdańskiego po znienieniu limitu uczestników liturgii TUTAJ.
- W związku ze zniesieniem limitu osób mogących przebywać w kościele od 31 maja (niedziela) wracamy do zwyczajnego funkcjonowania parafii:
- Msze święte sprawujemy według stałego porządku
- spowiedź odbywać się będzie w konfesjonałach
- codzienny różaniec odmawiać będziemy o 7.00 i 18.00
- Godzinki śpiewamy w soboty i niedziele po Mszy świętej o 6.30
- biuro parafialne czynne we wtorki i czwartki między 16.30 a 17.30
- czynne są wszystkie wejścia do kościoła
- Zawieszamy:
- adorację Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia wraz z modlitwami wprowadzonymi na czas epidemii (modlitwa maryjna w południe, koronka do Miłosierdzia Bożego)
- wieczorny różaniec o 20.30
- spowiedź w salkach
- Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust oraz nosa.
- Podtrzymujmy zalecenie przyjmowania Komunii św. „na rękę” (zobacz w jaki sposób robić to poprawnie). Osoby, które preferują „do ust” prosimy podchodzić do księdza udzielającego Eucharystii po stronie obrazu Matki Bożej.