W ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 22 maja 2019 r. (środa), w naszym kościele odbył się koncert, w którym wystąpili Roman Perucki (organy) oraz Maria Perucka (skrzypce).
Usłyszeliśmy następujące utwory:
J. Fr. Haendel (1685-1757) - Halleluja
Tomasso Vitaly (1663-1745) - Chaconne
J.S. Bach (1685-1750) - Toccata i fuga d-moll BWV 565
J. Fr. Haendel (1685-1757) - Sonata D-dur op. 12
Adagio, Allegro, Larghetto, Allegro
Johann Pachelbel (1653-1706) - Aria Sebaldina
Ludwig van Beethoven (1770-1827) - Romans op. 50 nr 7 z 1798
Aleksander Zarzycki (1834-1895) - Romans op. 16
Roman Perucki - Dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W swoim dorobku ma już ponad 2000 koncertów (niemal wszystkich państwa Europy, Rosja, Japonia, Chiny, Australia, Meksyk, Kanada i USA). Organizator międzynarodowych festiwali związanych z muzyką organową, w tym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie. Otrzymał liczne odznaczenia i nagrody: złota odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej (2005), srebrny medal Gloria Artis (2007), Pomorska Nagroda Artystyczna Gryf Pomorski (2007) oraz najwyższe odznaczenia papieskie: Pro eclessiae et Pontifice, przyznane przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Order św. Sylwestra nadany przez Papieża Benedykta XVI.
Maria Perucka - skrzypaczka. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występowała w kwartecie smyczkowym, z którym brała udział w wielu konkursach muzyki kameralnej. Występowała z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną, a w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis była koncertmistrzem. Koncertuje w wielu kościołach i salach koncertowych w miastach polskich: Warszawa, Kraków, Szczecin, Lublin, Gdańsk oraz w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Finlandii, Szwecji i Norwegii, w tym z wieloma wybitnym solistami i organistami). Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni.