22 kwietnia w poniedziałek przeprowadzono odgrzybianie narożników ścian oraz podcieni ściany czołowej kościoła. W ostatnim czasie szczególnie były widoczne czarne plamy grzybów, pleśni i wilgoci w niektórych miejscach kościoła. Spowodowane jest to brakiem wentylacji oraz przemarzaniem czołowej ściany kościoła, co widoczne jest w kościele gdy spojrzymy i widać takie czarne naloty w kształcie pustaków. By się to zmieniło potrzeba przeprowadzenia ocieplenia ściany czołowej oraz wentylacji przynajmniej takiej prowizorycznej. Firma MARBUD, która obecnie naprawia dach na koszu dachowym i zasadniczo zakończyła prace w części południowej oraz wymalowała okno nad zakrystią dzisiaj przeprowadziła prace odgrzybiające i usuwające pleśń. Obecnie trwa wietrzenie kościoła. Za dwa tygodnie zostaną powtórzone. Na dzisiaj widać pewną poprawę. W koszu dachowym również usunięto zapadłe części dachu wstawiono nowe deski przykryto papą. Obecnie trwa przerwa w pracach związana ze złą pogodą.