8 kwietnia - dzisiaj w godzinach porannych, rozebrano Ciemnicę i Grób Pański. Skończyła się Oktawa Wielkanocna, w czasie której pusty Grób Pański unaoczniał nam prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Tę prawdę dostrzegły Niewiasty i Apostołowie, którzy w dniu Zmartwychwstania przyszli do Grobu i zastali go pustym, a zapytani przez Aniołów „Kogo szukają?” – odpowiedzieli Jezusa z Nazaretu – usłyszeli odpowiedź: „Nie ma Go tu – Zmartwychwstał”!. Bóg zapłać Paniom i Panom, którzy trudzili się by poskładać dekoracje świąteczne. Kwiatki trafiły do ogrodu a już zaczęły się przygotowania do wtorkowego Bierzmowania.