Poniedziałek Wielkanocny rozpoczyna Oktawę Wielkanocną, to znaczy najbliższy tydzień, w którym będziemy cieszyli się Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. W tym czasie będziemy mogli patrzeć na pusty Grób Pański, na którym złożone są tylko płótna. A przez najbliższy czas wielkanocny będzie nam towarzyszyły w prezbiterium: Figura Chrystusa Zmartwychwstałego, świeca paschalna, która będzie płonęła podczas wszystkich wydarzeń liturgicznych oraz czerwona stuła zawieszona na krzyżu. Te insygnia wielkanocne będą obecne do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj natomiast na Mszy św. o godz. 9.30 uroczyście rozpoczęliśmy przeżywanie czasu wielkanocnego, po wczorajszej Uroczystości. Bó zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza i ks. Wojtkowi.
Zdjęcia Kasia Matusiak