13 lipca miało miejsce kolejne czuwanie fatimskie. Zwyczajem jest zaproszenie kapłana, który pochodzi z naszej parafii lb w niej pracował. Tym razem przyjechał ks. Stanisław Megier, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej. Pracował w naszej parafii 3 lata, od 1983 roku do 1986 roku. Ks. Stanisław w kazaniu odniósł się m. in. do słowa „prostaczek”, które znajdowało się w Ewangelii. „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom". /Mt 11,25/. To słowo mówi o jakimś lekceważeniu…”prostaczek”, któremu świat współczesny poddaje ludzi wierzących. Stąd bywa tak, że ludzie, którzy nie lubią lekceważenia gdzieś wypierają się wiary. Nie tak było z Dziećmi Fatimskimi. Po Mszy św. ks. Stanisław poprowadził procesję maryjną wokół kościoła. Czuwanie zakończyła, jak zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
zdjęcia: Maciej Klamrowski