13.06. 2023 Fatimskie
W naszej parafii 13 czerwca o godz. 16.30 rozpoczęło się czuwanie Fatimskie. Ks. Marcin wystawił Najświętszy Sakrament a Wspólnota Żywego Różańca odmówiła trzy części Różnica świętego. Następnie Ojciec Wawrzyniec Pryczkowski ze Zgromadzenia Księży Legionistów Chrystusa. poprowadził nabożeństwo czerwcowe, odprawił Eucharystię i wygłosił Słowo Boże. W kazaniu powiedział m. in. Co to znaczy być solą ziemi i światłem świata? To właśnie święci tacy jak Dzieci Fatimskie są solą ziemi i światłem świata, a to oznacza, że każdy może zostać świętym. Podkreślił również, że kościół nie jest muzeum, a Matka Boża i święci to nie figury ale Żywy Kościół. Niestety jak zauważył wielu ludzi chodzi do kościoła, ale jak do muzeum, to znaczy przyjdą zobaczą, wracają i nic się w ich życiu nie zmienia, jakby zwiedzali muzeum. Niejako ograniczają się tylko do jakiś tradycji ale Żywy Bóg nie jest w ich życiu obecny, nie mówi do nich, nie ma wpływu na ich życie. Było również wiele innych cennych refleksji. Po Mszy św. Ojciec Wawrzyniec poprowadził procesję Eucharystyczno-fatimską. Trwa bowiem Oktawa Bożego Ciała. Dlatego członkowie Żywego Różańca ponieśli figurę Maryi Fatimskiej, która kroczyła przed Najświętszym Sakramentem. Jak podkreślił ks. proboszcz dziękując Ojcu Wawrzyńcowi, tak zawsze bywa Maryja poprzedza Jezusa i wskazuje na Jezusa. Apel Jasnogórski zakończył nasze czuwanie.