5 lat CARITAS

2023-03-12

12 marca 2023

 12 marca to niezwykły dzień. 1 marca Wejherowo „wyzwoliła” Armia Czerwona. 12 marca Polska wstąpiła do NATO. 12 marca pierwszy raz pojawił się w sprzedaży napój Coca Cola. A w naszej parafii 12 marca 5. rocznicę urodzin obchodziła Wspólnota „Caritas”. Caritas to miłość. Grupa Ludzi z naszej parafii, których porwała Miłość do Chrystusa, który obecny jest w najuboższych. Ponad 50 rodzin zostaje pod opieką naszej Caritas. Byli też obecni na Mszy świętej, której przewodniczył ks. Marcin Skoczek, który opiekuje się i formuje Wspólnotę Caritas w naszej parafii. Dzisiaj członkowie Caritas przygotowali liturgię ale i przygotowali agapę, czyli spotkanie przy cieście i kawie lub herbacie a nawet Coca Coli ;), by wspólnie przeżyć ten piękny czas. Na koniec podziękowania złożył p. Mateusz Pryczkowski, który podziękował wiernym za ofiarność i otwartość wobec tej posługi miłosierdzia, potem ks. proboszcz podziękował wszystkim, którzy poświecili czas, a jak podkreślił mogli robić co innego albo nic nie robić, a Oni poświęcili swój czas, to prawdziwe świadectwo wiary, bo „wiara bez uczynków jest martwa” /Jk 2, 17/ Następnie można było zobaczyć prezentację o dokonaniach Caritas w ciągu pięciu minionych lat. A jak podkreślają wolontariusze: „gdyby nie pandemia zrobili by więcej. Wielkie, Wielkie  Bóg zapłać. /Wiôldzi, Wiôldzi Bóg zapłac!!!/

foto K. Matusiak. Tu prezentacja M. Pryczkowskiego: 

 

 

Pozostałe aktualności


Rozważania o życiu

» więcej

Jezus Chrystus - jedynym Słowem Ojca

św. Jan od Krzyża

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie

ul. Ks. Zygmunta Malińskiego 1
84-200 Wejherowo
+48 735 009 424


Numer konta:
83 1160 2202 0000 0000 5400 1635
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
177 0.096934080123901