W Niedzielę Palmową pod figurą Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Śmiechowie spotkała się o godz. 10.40 „Mała Trzódka” około 40 osób, by tam poświęcić palemki, wysłuchać Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i odmówić 10 różańca świętego w intencji pokoju na świecie, w Europie i w Ukrainie. Następnie, przy jednak przejmującym zimnie, ale w miarę radośnie wyruszyła procesja z palmami do kościoła na Msze św. o godz. 11.00. W czasie przejścia do Kościoła był śpiewany psalm 118 – Wysławiajcie Pana, bo jest Dobry…na przemian ze śpiewem Chrystus wodzem, Chrystus, królem. W ten sposób procesja doszła do kościoła o godz. 11.00. A ponieważ kościół „pękał w szwach”, wszystkim oczekującym na Mszę świętą pobłogosławiono palemki i rozpoczęła się Eucharystia. Po przeczytaniu Męki Pańskiej księża Marcin i Wojciech powiedzieli dialogowane kazanie, co było pewnym zaskoczeniem dla przybyłych, ale dzieci głośno reagowały na kierowane Słowo. Było to pierwsze takie wydarzenie i mamy nadzieję, że będzie ono rokrocznie gromadziło wiernych, by ten radosny Dzień we właściwy sposób przeżyć.
Foto Kasia Matusiak