15 marca to niedziela ‘Laetare” – Niedziela Radości – Weselcie się!!! Po 4 tygodniach Wielkiego Postu, odczuwamy lekkie znużenie naszymi postanowieniami, trochę męczy nas ten wielkopostny fiolet, stąd kolor szat różowy, jakby biel świąteczna przenikała już ten fiolet, rozcieńczała go. Kościół zachęca nas, by się nie zniechęcać, bo Święto Życia – Zmartwychwstanie już blisko. To widać również w naszej skromnej dekoracji, z której w dzisiejszą niedzielę ukazały się delikatne kwiatki otoczone zielenią, które wyrastały z takiej również wyczerpującej dekoracji suchych gałęzi, nie mających w sobie życia, na których leży krzyż. W tę niedzielę Panie ze Wspólnoty Totus Tuus rozprowadzały Paschaliki na stół wielkanocny. O godz. 15.00 Wspólnota Totus Tuus wyruszyła na Kalwarię Wejherowską, by przeżyć Drogę Krzyżową. Rozpoczęła się ona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie Stacje Drogi Krzyżowej: „Droga Krzyżowa człowieka współczesnego” przeplatane Różańcem i Koronką Pokoju za kapłanów naszej parafii. Po południu Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym ks. Kamila Romanowskiego o Górze „Szczęścia”, czyli Błogosławieństw. Poniżej można posłuchać. Ostatnim akordem była Msza święta Wspólnoty Concordii o godz. 18.30.
Kazanie Pasyjne ks. Kamila: