Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego
Wyznajmy naszą wiarę odnawiając przyrzeczenia Chrztu Świętego. Drodzy siostry i bracia pytam każdego z was:
Kapłan: Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?
Wszyscy: Wyrzekam się.
Kapłan: Czy wyrzekasz się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby cię
grzech nie opanował?
Wszyscy: Wyrzekam się.
Kapłan: Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą
grzechu?
Wszyscy: Wyrzekam się.
Kapłan: Czy wierzysz w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela
nieba i ziemi?
Wszyscy: Wierzę.
Kapłan: Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego,
Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umęczonego
i pogrzebanego, który powstał z martwych, zasiada po prawicy
Ojca?
Wszyscy: Wierzę.
Kapłan: Czy wierzysz w Ducha Świętego, Święty Kościół powszechny,
Świętych obcowanie, odpuszczenie grzechów,
zmartwychwstanie ciała i życie wieczne?
Wszyscy: Wierzę.
Kapłan: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła,
której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
Wszyscy: Amen.
Kapłan kropi lud wodą święconą.