W czwartek, 14 listopada, odbyło się już kolejne spotkanie naszego Klubu Seniora. Tym razem ropoczęliśmy je od Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszy św. Na kazaniu ks. Marcin zwrócił naszą uwagę na jedno zdanie z Ewangelii: "jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony". W oparciu o nie podkreślił, że przyżywając swoje bycie seniorem, nierzadko wraz z wdowieństwem, mogę zostać z tym wszystkim sam, a mogę podjąć decyzję, aby "zostać wziętym", np. do Klubu Seniora, gdzie wraz z innymi podzielę się swoimi doświadczeniami i ubogacę innymi.
Następonie udaliśmy się do salki parafialnej, aby posłuchać wykładu certyfikowanej aromaterapeutki, pani Iryny Barcz, na codzień mieszkającej w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się, jak aromatyczne oleje roślinne wykorzystywane są w medycynie niekonwencjonalnej, jako uzupełnienie terapii lub jako forma medycyny alternatywnej.
Była kawa, pyszne ciasta, rozmowy i ... PIĘKNY czas w tą deszczową pogodę.