Przez przeszło półtora tygodnia przyglądaliśmy się instalacji oświetlenia Drogi Krzyżowej i Oltarzyków Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa. Te prace zakończyły W niedziele Podwyżesznia Krzyża świętego będzie można zobaczyć, jak się ono prezentuje. Wydaje się, ze Droga Krzyżowa nabrała blasku. Panom układającym oświetlenie i Panom, którzy zadbali o detale wykończeniowe składamy serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać również za ofiary składane na tacę i na konto parafialne na te cele. Zapraszamy na Mszę sw. poświęcenia stacji Drogi Krzyżówej związane z Darem Jubileuszowym, z okazji trwającego Roku Świętego 2025. Stacje Drogi Krzyżowej zostały uzupełnione oryginalnymi napisami błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który tak zapisał ołówkiem Stacje Drogi Krzyżowej w celi klasztornej w Rywałdzie, gdzie był internowany przez władze komunistyczne. Stąd jak widać te napisy są nieregularne, jak pismo ręczne. Napisy te zostały sfotografowane, powiększone i z pieczołowitością przeniesione na ściany naszej świątyni, na początku jako szkic, a następnie zostały wyżłobione w tynku i pomalowane ciemnym grafitem, by oddawały kolor ołówka. Poświęci je ks. bp Wiesław Szlachetka na Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę Podwyższenia Krzyża świętego. W tym samym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyóżwej na godz. 19.30 - przygotowane przez Młodzież Concordii.