Powrót Pielgrzymów Nadziei ze Swarzewa

2025-09-07

7 września 2025

Dzisiaj powrót pielgrzymki ze Swarzewa. Wczoraj Pielgrzymi wyruszyli, a dzisiaj Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Szlachetki o godz. 10.00 w Swarzewie. Brał w niej udział ks. Kamil Romanowski, nasz nowy wikariusz – pierwszy raz na naszej pielgrzymce – „W GÓĘ SERCA!!!”, który po Mszy świętej poprowadził pielgrzymów do „domu”, czyli do naszej parafii.

 

 

Tradycyjne przystanki w Pucku,

https://youtube.com/shorts/qlnb2eS9MvU?feature=share 

 

w Sławutowie,

 

 

 

przy Krzyżu w lesie i prosto do domu.

 

 

Konferencja, Różaniec. Litania do Najświętszej Maryi Panny, śpiewy i orkiestra oraz szczypta humoru i radości sprawiły, że powrót był  „z górki”. Około godziny 18.39 pielgrzymi tuż przed wieczorną Mszą świętą znaleźli się w kościele. Uchwyciliśmy wspólne wejście i pokropienie zmęczonych pielgrzymów woda święconą.

Przy okazji chcemy podziękować szczególnie zaangażowanym osobom, bez których pielgrzymka nie odbyłaby się. Organizacja i koordynacja pielgrzymki Mariusz Lis i Ania Domnik. Bóg zapłać!

Panu Mateuszowi Litwin za użyczenie auta … ale jakiego!! Ten wielki czerwony STAR, chyba każdy zapamięta. Niesamowita „bryka”, które przewoziło nasze plecaki . Towarzyszył nam pan Janusz Kędzior, swoim niesamowitym ZETOREM z „wozem drabiniastym” oraz pan Konrad Kościelski z niemniej niesamowitym POLONEZEM z magnesami kościelnymi. Dziękujemy za kawę i poczęstunki po drodze i podwózkę, gdy trzeba było.

Składamy serdeczne podziękowania dla naszej Orkiestry pod dyrekcją pana Damiana Dampca. Ich marszowe wyczucie dodawało nam życia!

Dziękujemy osobom, które niosły Feretrony i w sobotę, i w niedzielę:

Serdeczne podziękowania dla naszych porządkowych: Marcina Szymerowskiego,  Mateuszowi Potrykusowi,  Maciejowi Klamrowskiemu, Markowi Wojtińskiemu, Pawłowi Laskowskiemu i Mariuszowi Lis.

Dziękujemy tym którzy nieśli tuby, ciągnęli wózek z nagłośnieniem i nieśli kabelek.

Dziękujemy niosący Krzyż w sobotę a w niedzielę.

Dziękujemy Pątnikom z parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie, którzy dodali nam animuszu, za ich udział, za obecność ich znaku i wiernym, którzy przyłączyli się do naszych pielgrzymów. Bóg zapłać.

Dziękujemy Wszystkim wiernym, tym którzy wzięli udział w Pielgrzymce zarówno w sobotę, i w niedzielę. Wielki Bóg zapłać za trud, zmęczenie i oddanie ich Matce Najświętszej. Wszystko dla Maryi Naszej Królowej!!! Alleluja!!!

 

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wejherowie

ul. Ks. Zygmunta Malińskiego 1
84-200 Wejherowo
+48 735 009 424


Numer konta:
83 1160 2202 0000 0000 5400 1635
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
182 0.071821212768555