Maj to miesiąc, w którym zazwyczaj udzielano święceń kapłańskich. Nie jest to oczywiście żadna reguła. W naszej parafii wszyscy kapłani przyjęli święcenia kapłańskie w maju. Ks. Józef 42 lata temu - 22 maja, ks. proboszcz 30 lat temu - 27 maja, ks. Marcin 13 lat temu – 19 maja i ks. Wojciech 7 lat temu - również 19 maja - Obecnie czekamy na święcenia kapłańskie naszego diakona Szymona Reinke, który je przyjmie dla odmiany w czerwcu a dokładnie 7 czerwca. Zazwyczaj kapłani święceni w jakimś roku spotykają się w wybranej parafii i całym rocznikiem wspominają dzień święceń. Ksiądz Józef wraz z kolegami przeżywał swoją rocznicę w parafii św. Jana W Pluskowęsach, diecezja toruńska. Ks. proboszcz w parafii św. Mikołaja w Szemudzie, ks. Wojciech w parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu, a ks. Marcin nie mógł być na spotkaniu rocznikowym z przyczyn zdrowotnych. W tym roku mieliśmy okazję świętować perłową rocznicę święceń ks. proboszcza na Mszy świętej 29 maja o godz. 18.30. Wraz z ks. proboszczem odprawiali Mszę św. ks. Marcin i ks. Wojciech. W ten sposób wspólnota parafialna modliła się za wszystkich kapłanów przeżywających swoje jubileusze. Msza św. miała charakter uroczysty przygotowywany w tajemnicy. Ks. proboszcz widząc to powiedział: „czuję spisek…” ;) Na Mszy śpiewał nasz Chór parafialny Laudate Dominum oraz towarzyszyła asysta LSO. Można było też otrzymać pamiątkowy obrazek ks. proboszcza. Bóg zapłać za tę modlitwę i za życzenia.