Dzisiaj przed południem 26 kwietnia zakończyło się czyszczenie kostki brukowej wokół naszego kościoła. Kostkę ułożono 28 lat temu. Po prawie 30 latach została oczyszczona, odnowiona oraz zafugowana. Odpust w 1996 roku odbywał się jeszcze na piasku wokół kościoła. W marcu 1997 roku rozpoczęto układanie i jak widać w czerwcu widać już ułożoną kostkę wokół kościoła. Zdjęcia pochodzą z Kroniki parafialnej. Następnie widać kostkę jak wyglądała po 28 latach i zbliżony fragment po czyszczeniu. Prace trwały od Wtorku Wielkanocnego 22 kwietnia do soboty włącznie. Głównym wykonawcą była firma Ferra. Team. Mycie wysokociśnieniowe. Fugowaniem zajęli się parafianie. Bóg zapłać panom: Mateuszowi Pryczkowskiemu za miotły, Jarosławowi Sobczakowi za piasek, Stanisławowi Formella, Piotrowi Król, Januszowi Jarzynowskiemu, Januszowi Pionk, Pawłowi Haase, Janowi Buczyńskiemu, Konradowi Kościelskiemu, Andrzejowi Mutka i naszemu dzielnemu Ministrantowi Dominikowi Bechta za fugowanie kostki brukowej. Bóg zapłać!