Msza św. żałobna za papieża Franciszka

2025-04-25

26 kwietnia 2025

Dzisiaj 26 kwietnia w naszym kościele o godz. 8.00 rano ks. proboszcz odprawił Mszę św. żałobną za papieża Franciszka. W homilii nawiązał do filmu Franco Zeffirelli’ego „Brat słońce , siostra księżyc”, który opowiada o świętym Franciszku z Asyżu. To tam Franciszek pojawia się w swoim pocerowanym habicie przez całym majestatem papieskim. My patrząc na to wyczuwamy jakiś dysonans, ale dostojnicy tam stojący nie rozumieją św. Franciszka i jego towarzyszy.  Tak jest trochę dzisiaj, że Kościół nie bardzo rozumiał papieża Franciszka, który zauważył ten dysonans Kościoła. Pan Jezus skierował do Franciszka słowa: „|Idź i odbuduj mój Kościół”. Franciszek zrozumiał to również nie po myśli Bożej, bo zaczął odbudowywać kościółek San Damiano. Jezus miał na myśli: „Odbuduj Wspólnotę Kościoła. Być może papież Franciszek podobnie odczytał misję wobec kościoła a nie Kościoła. Niemniej aktualne pozostaje wezwanie, byśmy odbudowali Kościół. Na pewno papież Franciszek był tego gorącym orędownikiem i czynił to najlepiej jak potrafił. Pod koniec Mszy św. Nastąpił obrzęd ostatniego pożegnania z modlitwami za zmarłego papieża. Bóg zapłać wiernym, który pojawili się na Mszy św., Liturgicznej Służbie Ołtarza za asystę oraz wiernym ,którzy przez cały tydzień modlili się na różańcu i Koronce do Miłosierdzia Bożego, za zmarłego papieża.

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wejherowie

ul. Ks. Zygmunta Malińskiego 1
84-200 Wejherowo
+48 735 009 424


Numer konta:
83 1160 2202 0000 0000 5400 1635
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
182 0.068613052368164