Dzisiaj, 7 kwietnia, w poniedziałek miało miejsce mycie elewacji naszego kościoła. Elewacja jest cały czas narażona na opady deszczu i gromadzenie się wilgoci, co skutkuje namnażaniem się glonów i porostów. A dodatkowo osadza się brud. Prace zostały wykonane od godz. 8.30 do godz. 15.00. Panowie na początku opryskali elewację specjalnym środkiem a następnie umyli pod ciśnieniem. Efekt jest widoczny, ale niezadawalający. Widać, że jedna strona na więcej szarych plam, które pokazują brak odpowiedniego pokrycia farbą. I chociaż widać poprawę, jednak malowanie elewacji frontowej będzie konieczne, jednak raczej w cieplejszych miesiącach. Panowie również dokonali próby mycia kostki brukowej i tu efekt jest spektakularny. Prace nad myciem kostki są zaplanowane po świętach wielkanocnych. Ekipa założyła również kolce przeciw mewom, na krzyżu kościoła, dachu i w przestrzeni dzwonów., która była dość mocno zabrudzona. Efekt widać na filmie, na którym widać, że mewa rezygnuje postoju na krzyżu kościelnym.