Środa Jubileuszowa wypadła w tym miesiącu w szczególnym dniu, to jest 2 kwietnia , w 20. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji uczestniczyliśmy w nabożeństwie, które rozpoczęło się o godz. 17.30. Zaśpiewaliśmy Barkę, która kojarzy się nam ze św. Janem Paweł. II a następnie odmówiliśmy różaniec za misje i misjonarzy, w czasie której mogliśmy rozważać cytaty Jana Pawła II mówiące o nadziei. W czasie Mszy św. ks. Marcin Skoczek przywołał osobę św. Jana Pawła II i jego orędzie nadziei. Mówił, że papież odnosił się w swoich tekstach do Listu św. Piotra: „Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest”. /1P 3,15/
Nadzieja jest siła, która może człowieka pchnąć do życia z Bogiem, ona przynosi pełną radość życia.
W Łagiewnikach papież Jan Paweł II powiedział, że nie ma innego źródła nadziei, jak Miłosierdzie Boga. Więcej znajdziemy tutaj: