Pierwszy czwartek stycznia Roku Świętego 2025. W czasie rekolekcji poprzedzających i wprowadzających do Roku Świętego 2025 ks proboszcz mówił o Siedmiu Filarach Roku Świętego. Jednym z nich jest Liturgia. Dlatego też zrodził się taki pomysł, by w każdy czwartek Roku Świętego odmawiać w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu Liturgię Godzin – Modlitwę Wieczorną Kościoła – Nieszpory. Ta forma Liturgii w Kościele w sumie tylko jest dostępna dla osób zobowiązanych święceniami lub ślubami do jej odmawiania i nie istnieje w przestrzeni parafii. Chociaż jest jeden wyjątek. W czasie Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę są odmawiane poszczególne godziny brewiarzowe: Godzina Czytań, Jutrznia i Kompleta. Z okazji Roku Świętego zrodził się pomysł, by raz w tygodniu jednak ta forma Liturgii zaistniała w naszej świadomości. I właśnie Nieszporów. w czwartek 2 stycznia rozpoczęliśmy odmawianie Nieszporów, po Litanii przez wstawiennictwo św. Józefa. Przygotowane slajdy wyświetlała Kasia Matusiak, a modlitwę poprowadził pan Piotr Rezmer wraz z Kasią. Niestety nie mogli prowadzić kapłani, którzy byli na kolędzie. W czasie modlitwy wyłączono przez pomyłkę zasilanie i na chwilę trzeba było przerwać modlitwę, ale ogólnie się udało. Pierwsze koty za płoty. Mamy nadzieję, że w przyszły czwartek będzie już sprawniej. Bóg zapłać wiernym, którzy włączyli się w tę LITURGIĘ.
Poniżej zapis dzisiejszych Nieszporów: